| Zuzumilk26 a întrebat:

Cum pot folosi castile de la telefon pentru PC ca sa inregistrez cu microfonul de la telefon?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Intrebarea ta are nevoie de niste explicatii, lamuriri.
Tu vrei sa folosesti telefonul in locul unui microfon pentru pc?
De asemenea ai spus ceva de inregistrare. Si cuvantul acesta ne duce cu gandul ca vrei sa inregistrezi ceva cu telefonul (si in telefon) folosind castile.
Castile de la telefon au un microfon prin care vorbesti. Numai in timpul unei convorbiri sunetul din casti intra in telefon.

O conexiune cu pc-ul te-ar ajuta asta: https://conectica.ro/......pin-assign
In acest caz este nevoie de o modificare a programului de sunet.

| Zuzumilk26 explică (pentru anonimg):

Cu acest cablu o sa pot folosi microfonul de la telefon? https://conectica.ro/......pin-assign

| anonimg a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Cablul care ți l-am dat în link este doar o idee; mă gândeam că poate te-ar ajuta la ceva. Pentru că eu de fapt nu știu exact ce vrei tu să faci.
Trebuie să știm absolut exact ce vrei să faci pentru ca să te putem ajuta exact. Pentru că dacă nu știm absolut exact, răspunsurile care le vei primi ori vor fi atât de multe încât va scrisă o carte, ori nu vei primi niciunul.
Trebuie deci să știm ce vrei să faci cu această conexiune de care vorbești.

| Zuzumilk26 explică (pentru anonimg):

Sa filmez cu OBS și sa înregistrez pe OBS cu microfonul căștilor de telefon.

| SLexuS a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Da, cu acest cablu il poti folosii, desii iti recomand mai bine sa iti cumperi niste casti pentru calculator.
https://redirect.is/castiemag
Sunt cele mai bune casti de buget.

| Zuzumilk26 explică (pentru SLexuS):

Am casti dinalea dar as vrea și cu castile de la telefon.

| anonimg a răspuns (pentru SLexuS):

Sunt de acord cu ce ai spus.
Zuzumilk26, dacă vrei să folosești căștile de la telefon ai nevoie de cablul care ți l-am recomandat.
Dacă nu merge conexiunea din prima înseamnă că trebuiesc făcute niște setări programului de sunet.

| Zuzumilk26 explică (pentru anonimg):

Ok. Mulțumesc!

| anonimg a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Cu placere!
Multumesc si eu pentru funda!
Sanatate in toti anii!

| Zuzumilk26 explică (pentru anonimg):

Mulțumesc la fel!

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui in jack-ul roz. Mergi la device manager si alegi microfonul

| Zuzumilk26 explică (pentru anonim_4396):

Am încercat asa dar nu se aude.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Pune in spate in ala roz, cauta sound, dai la recording si umbla acolo. Dai pe mod microfon, dai pe listen to this device