| Neluuu a întrebat:

Cum pot sa trimit un clip video de pe Facebook pe whatsApp? Dau funda. Vreau un raspuns cat mai detaliat. Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, fiind doua site-uri "concurente", Facebook nu permite externalizarea filmelor si pozelor.
Unica metoda este sa descarci pe calculator clip-ul, dupa care sa-l pui pe WhatsApp. Dar acesta contravine directivelor de drept de autor si s-ar putea crea probleme din acest motiv.

Cel mai bine este sa-i dai share clipului tot pe Facebook.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cja_Radu_1998 a răspuns:

Il incarci in un site de videoshare, vimeo sau Youtube si ai trimiti link. Mai ai o varianta sa il incarci direct pe Facebook.