| Alex566 a întrebat:

big grin. Vreau sa va intreb voi ce ati alege dintre un LG Nexus 4 si LG Optimus 4x HD, sunt indecis si as vrea si parerea voastra!

Răspuns Câştigător
| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! Pai...nu prea e usor sa compari cele doua telefoane...
Eu as opta pentru Nexus 4 pentru ca mi se pare mai perfrormant,are RAM mai mult, un ecran putin putin mai bun, un design mai frumos, dar din pacate trebuie sa ai grija cu el pentru ca aproape tot telefonul este acoperit in sticla si nu trebuie sa-l trantesti sau ceva...
Per total eu iti recomand Nexus 4, parerea mea ca vei fi mai castigat cu el big grin.

2 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Eu as opta pentru LG Optimus 4x HD P880 pentru ca nu pot avea un smartphone fara slot de card de memorie. Dar LG Nexus 4 E960 are un ecran putin mai bun iar sistemul de operare este 4.2 Jelly Bean pe cand la 4x este 4.0 Ice Cream Sandwich dar se poate face upgrade la 4.1 Jelly Bean.
Procesorul de pe 4x, personal, mi se pare mai bun (Nvidia Tegra 3)

Concluzie: Alege Optimus 4x daca vrei sa ai memorie de stocare mai mare

sau

Alege Nexus 4 daca nu iti pasa cat de mare este memoria interna a telefonului.

| nyteshade1797 a răspuns:

Nexus 4 sau Galaxy S3 ca sunt la fel de bune. (daca iei Galaxy S3 versiunea cu 2GB ram e mai bun decat Nexus)
Funda?