| geniulanului2017 a întrebat:

Daca mi s-a stricat telefonul, mai exact microfonul ce trebuie schimbat si-l duc in germanos e service(am garantie la el)cam in cat timp ar trebui sa fie gata telefonul?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sunt obligati sa ti-l repare in maxim 15 zile calendaristice ( OUG nr 174/2008) iar daca nu ti-l repara in termenul dat trebuie sa iti dea alt produs la schimb sau banii pe el.

| Bogdan70001 a răspuns:

Pai daca tu l-ai stricat nu ti-l repara nimeni, este strict vina ta.Defapt ei nu prea rezolva probleme hardware in sine, pentru ca in mod normal utilizatorul este de vina pentru astfel de probleme