| FrumoasaFata a întrebat:

Am o problema chiar minora la telefon si as vrea sa il duc la service la garantie e luat de la germanos nu e luat de mine eu doar am facut schimb cu aceea persoana si am auzit ca trebuie sa vina cel care e scris pe garantie eu nu pot sa ma duc acuma la ala sa o iau pe maicasa si sa ma duc la service. Vreau sa stiu daca nu conteaza cine duce telefonul la garantie s-au daca poate sa il faca daca le zic ca e sora mea si nu e in oras.

Răspuns Câştigător
| greenakaweed a răspuns:

De obicei trebuie sa mearga cel care a semnat garantia. Totusi poti merge pana acolo sa incerci.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de cei de la service, daca sunt atenti ori nu. De reg8ula titularul garantiei trebuie sa duca telefonul la reparat.

| georgetzop a răspuns:

Daca ai actele la el (factura si garantia) mergi ca trebuie sa il primeasca

| FrumoasaFata explică (pentru georgetzop):

Pai am tot la el si asta am citit eu pe internet ca nu se poate multumesc oricum