| qwerty1234567 a întrebat:

DAU FUNDA! Vreau sa îmi iau un telefon, dar nu știu de care. Cerinte:
-sa fie Samsung
-sa aibă camera bună astfel încât sa facă poze cat mai clare și sa se focalizeze mai repede
-bateria sa tina mult (nu contează dacă se încărcare încet sau greu atâta timp cât bateria tine mult)
-sa aibă 32 gb sau 64 gb (sau chiar mai mult)
-sa aibă ecranul cat mai mare
-sa fie cel mult 2000-2500 de lei

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Probabil cele mai bune (şi singurele) telefoane Samsung care să se încadreze în aceste cerințe sunt [în ordine după preț]:
- Samsung Galaxy A7 (2017): are baterie bună
- Samsung Galaxy Note 5: are funcții utile în plus față de un Galaxy S (de exemplu S Pen)
- Samsung Galaxy S7 Edge [Edge are bateria mai mare decât cel simplu]: are cea mai bună cameră, dar nu cea mai clară
- Samsung Galaxy A9: are baterie mai mare decât are A7

Nu recomand S6. Eu aş lua Note 5 sau S7 Edge. Cea mai bună cameră o are S7 pentru că scoate poze mai bune în condiții de lumină slabă, focalizare mai bună, etc... Camera lui Note 5 are mai mulți megapixeli, deci face poze mai clare (5K vs 4K), dar parcă sunt suficienți şi 12 MP.

Mai este un smartphone pe care nu l-am pus pe lista de mai sus pentru că nu-l văd fix acum pe stoc. Este vorba despre Samsung Galaxy Note 7 FE (Fan Edition) care este cea mai bună alegere în acest buget (Note 7 FE fiind un S7 cu funcții utile în plus şi o baterie mai mare) ATENȚIE: versiunea FE nu mai ia foc! Dacă vezi Note 7 FE, ia-l fără să stai pe gânduri.

Până la urmă e alegerea ta şi tu trebuie să decizi ce smartphone îți va fi cel mai util.

4 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Parerea mea e ca un S6/S6 Edge ar fi foarte bun..il poti lua second hand pana 1500 de lei.

| Kappy1325 a răspuns:

Samasung Galaxy S7, este foarte bun la banii astia, si la cerintele date de tine, sa nu il scapi pe jos si sa il strici, o sa dai la reparatie cat ai dat pe telefon. Funda?

| Speri a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti iei un Samsung galaxy C7/C7 Pro. O alta varianta ar fi cu Samsung galaxy C5/C5 Pro deoarece este mai ieftin.

| tiberiubaducu a răspuns:

Pai sa stii ca pe Emag sunt oferte la telefoane....Eu iti recomand telefonul Samsung Galaxi S7 e la reducere de la 3000 la 2000 profita de ocazie...sa sti ca arata mai bine pe gold