| g0odJoOb a întrebat:

De 2 saptamani am luat un telefon Samsung de la un prieten - cand intru pe wirles sa ma uit la un videoclip de pe youtube imi merge-dar cand intru pe internetul oferit la cartela [extraoptiuni etc] imi da o eraore de genul cand dau pe vizionare : Protocolul folosit...[linkul de la videoclip} Video.3gp nu este suportat ~Va dau funda cui imi da o solutie cu care pot viziona acel videoclip~! PS : Telefonul este cu TauchScreen

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Trebuie sa faci setarile de Streaming, pe care le gasesti pe site-ul companiei care iti furnizeaza serviciul de telecomunicatii (reteaua,, pe scurt) sau apeland serviciul relatii cu clientii.
Telefonul foloseste doua metode de autentificare, una prin Wireles, foarte permisiva, si alta prin reteaua de telefonie, mai sigura. Pentru fiecare, ai nevoie de setari diferite.