| petrovicimarius98 a întrebat:

De curand (1 saptamana) mi-am cumparat un Samsung Galaxy S4 modelul i9505, de la o cunostinta. In prima zi a mers Wi-Fi-ul perfect, n-am avut nici o problema, apoi dupa un restart la telefon am vazut ca numai vrea sa porneasca, am incercat tot felul de metode sa-l fac, si intr-un final am ajuns la reformatare, iar de atunci tot asa imi face Wi-Fi, trebuie mereu sa-l reformatez daca vreau sa-l fac sa mearga, ce as putea sa-i fac, exista vreun program ceva?

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Planul de vanzari al oricarui sistem de telefonie mobila, ca e smart fone Apple) sau Samsung, este sa ingreuneze accesul, unele apeleaza la viata mai scruta a bateriilor.Ca sa te determine sa cumperi ultimul model. Este un mod ca a aceste firme sa existe!
Poti, insa, sa te duci la firma care l-a livrat (telekom, Orange sau Vodafone), sa-ti personalizeze telefonul pe care il ai, pe cipul si numarul tau, ti-ar usura mult dar nu definitiv problemele!
Este gratuita operatia!