| Nita_Alin_2002 a întrebat:

De curand am achizitionat un iPhone 7 si nu stiu cum sa incarc corect telefonul, adica pana la cat la suta trebuie sa il las sa se descarce?

Răspuns Câştigător
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Am vazut pe internet ca indicat ar fi sa bagi telefonul la incarcat in momentul cand primeste de la el notificare. Am avut un LG l5 ce ma punea sa il pun la incarcat la 30%. La Samsung la 15%. Si de incarcat incarca-l pana la 100%.

1 răspuns:
| WxRo a răspuns:

La bateriile noi li-ion nu mai exista efectul de memorie. Deci poti incarca oricum, nu conteaza.