| NoNameX0X a întrebat:

Deci am o problema cu telefonul meu(LG g3 d855).Deci mi-a cazut in apa si era fara capac fara baterie. Era pur si simplu decat telefonul fara carcasa fara baterie fara nimic.L-am scos repede din apa, l-am sters cu un prosop si dupa l-am bagat intr-un vas cu orez ca sa absoarba apa si chestii. L-am lasat de ieri de la 16 pana azi la 23..Cand l-am deschis:porneste,totul e in regula dar displayul sau nu stiu ce este dupa ecranul propriu zis(adica stiu ca displayul este ecranul si niste foite argintii. Ma rog nh prea le am cu asa ceva,am vzt la un prieten) sunt picatele de apa care se vad foarte aiurea, si se vede de parca ar fi o punga transpare ta in telefon. Adica se vede ecranul si alea dar se vese ciudat. Ca o folie de plastic transparenta si rupta. Intrebarile mele sunt: 1)Se poate usca apa din interiorul displayului fara sa il schimb sau fara sa ii fac nimic?
2)Telefonul este inca in garantie si nu stiu daca mi-ar pune display gratis. Dar asa ca tot este in garantie:imi poate punt alt display moca sau trb sa platesc si displayul si mana de lucru?
Va rog ajutati-ma. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Robi1444 a răspuns:

1) Nu poti usca pentru ca deja s-a stricat de la apa.
2) Nu poti sa faci nimic cu garantie atat timp cat telefonul tau a facut contact cu apa.
3) Trebuie sa te duci la service-uri sa iti puna alt display contra cost evident.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, mergi la service și schimbă display-ul.

| ioanoanea15 a răspuns:

Daca telefonul tau a intrat in contact cu apa nu mai ai garantie asa ca mergi la alt service.