| oxocle a întrebat:

Detin un Samsung Galaxy Mini 2, si vreau sa stiu daca pot da actualizare software sa imi puna un android mai bun. Asta face optiunea "actualizare software "? Pune ultima vers. de android? Daca fac asta nu pierd garantia sau ceva, nu am root. Ce se intampla daca dau act. software? Rasp. urgent va rog

4 răspunsuri:
| yourFanta a răspuns:

Daca faci update official nu pierzi garantia, dar poti sa iti pui si android 4.0, custom rom, daca te pricepi

| oxocle explică (pentru yourFanta):

Si actualizare software ce face?

| yourFanta a răspuns (pentru oxocle):

Ii face update, iti modifica versiunea de android la una mai noua.Este bine pentru telefon sa faci update

| alinike2 a răspuns:

Update-ul se face prin USB de la pc Si da aplicatia aia are legatura cu update-ul. Nu stiu in ce mod dar ai nevoie de e a sa faci update.