| Kraxiss a întrebat:

ieri mi-am cumparat un Nokia Lumia 625 de la Orange cu abonament. Cand intru sa descarc o aplicatie ( orice aplicatie, orice joc ) imi apare ceva cu configureaza familia, ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Mesajul respectiv apare in momentul in care:
1. nu ai setat un cont Microsoft pe telefon
2. ai setat un cont Microsoft, dar ai trecut o varsta mai mica de 22 ani
3.ai setat un cont Microsoft, dar a trecut o varsta mai mica de 22 ani din greseala

Iti recomand sa accesezi contul de email (Hotmail, liveID sau Outlook.com ) si sa iti editezi varsta. Daca eroarea persista, iti recomand sa te asiguri ca ai acces la internet pe telefon si sa il restartezi. Detalii vei gasi si aici: http://www.windowsphone.com/......ne-website

Cu prietenie,
Orange Helper

1 răspuns:
| Catalinhhh a răspuns:

Mai exact ce îți apare? Du-te la Orange sigur o să ți-l facă ei gratis!