| ShutFickOn a întrebat:

imi merge efectiv EXTREM de greu netul in ultima vreme, cum fac ca sa ii dau restart/reset router ului/ modem ului?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Restart, il scoti din priza cateva minute. Reset re un buton in spate dar vezi sa ai contractul la indemana daca ai PPOE, cum e la Digi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il scoti cateva minute din priză și închizi routerul (al meu are un buton pe mijloc in dreapta) apoi il bagi in priza si astepti sa vina netul.

| DoctorWh0 a răspuns:

Ar trebui sa aiba un buton ON/OFF pe spate. Apesi pe off, scoti din priza, astepti 2 minute, pornesti.
Totusi, din experienta mea, e putin probabil sa schimbe viteza internetului.
Restart!= Reset
Cand zici restart, te referi la repornirea routerului. Cand zici reset, te referi la resetarea routerului, adica aducerea la setarile din fabrica.

| Reghqen a răspuns:

Are în spate un scris "restart" sau "reset", iei o scobitoare și o bagi acolo și ții apăsat 7 secunde și se resetează automatic.

| ReignForest a răspuns:

Îl scoți din priză câteva minute 1 sau 2, apoi îl bagi din nou în priză și așteți alte câteva minute