| NoBodyOriginal a întrebat:

ma poate ajuta cineva cu o propunere? Nu stiu ce sa aleg dintre Samsung Galaxy A50 si Huawei P30 Lite. Ambele imi plac foarte mult. Dar Huawei nu are performantele in jocuri ca si A50, dar A50 nu e la fel de rapid ca si Huawei. As vrea raspuns de la cineva care detine unul dintre aceste 2 telefoane.

Răspuns Câştigător
| MagicOneT a răspuns:

Sunt fan Samsung, dar nu-mi plac telefoanele lor de buget, constructie slaba (plastic mult) si componente care lasa de dorit. Huawei, pe de alta parte, cu P20 lite au dat lovitura, iar cu noua serie pare ca si-au pastrat traditia.

Vad ca P30 lite e mai scump cam cu 200 de lei fata de A50, daca ai banii, eu zic sa mergi pe Huawei, daca nu, mai asteapta sa prinzi o oferta, vezi care e cel mai ieftin.

Un lucru e cert, ambele sunt la fel de potente, Samsung-ul are mai mult plastic, Huawei-ul, mai solid si o camera mai buna.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.gadgetsnow.com/......Galaxy-A50

Samsung Galaxy A50 e mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as merge pe Huawei.

| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a răspuns:

Huawei P30 lite, este foarte bun la gaming si bateria te tine destul se mult, fotografii foarte bune, este destul de sensibil, deci iti recomand sa iti iei o husa cat mai repede.

| AlexAndRuT24 a răspuns:

P30 lite
1 mai frumos
2 camera de calitate(e Huawei)
3 senzor de amprenta mai bun