| s7ryke a întrebat:

mi-am cumparat u HTC one S (varianta 1.7 dual core) de craciun si totul a mers bine pana acum.am mers la liceu, m-am jucat pe el putin dupa l-am abgat in buzunar si am plecat la sport. dupa ora de sport in care nu l-am folosit deloc si nu l-am scos din buzunar. dupa sport am stat m-am schimbat cand am vrut sa umblu pe telefon mi-a aparut "Too many patterns attempts" si imi cere google account(email) si pass. le-am bagat dar nu merge am resetat si parola de la acc google si tot degeaba. ma ajutati va rog?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că ai avut "model" de parolă ( pe ecran ) şi cineva a încercat o parolă de mai multe ori - de aceea s-a blocat şi cere datele contului Google.

Poţi folosi metoda de la lunctul 5, explicată la linkul :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

Toate cele bune.

| R3DAOT a răspuns (pentru bursuc001):

Si eu am patit ceva asemanator cu LG-ul meu, cum l-am tinut in buzunar mi-a dat bip cineva si cum era cu ecranul catre picior am atins cu piciorul ecranul si o ape; lat pe cativaq din agenda, o trimis 5 mesaje la un coleg, cred ca si la tine s-a intamplat la fel, adica cumva s-a deblocat si tio aparut sa introduci modelul, si cum il aveai in buzunar sa tot atins de piciorul tau si din aceasta cauza iti zice "too many patterns attempts" lasa-l o jumate de ora(o ora) pornit fara sa umbli la el, si dupa aceea incearca sa bagi modelul care l-ai avut daca iti da voie. bafta

4 răspunsuri:
| R3DAOT a răspuns:

Lasa-l o jumate de ora- o ora pornit si fara sa mai umbli pe el, si dupa aceea vezi daca te lasa sa introduci modelul ca sa-l deblochezi si baga modelul ce il aveai pus, cum era in buzunar so fi deblocat cumba si tot il atingeai cu piciorul pe ecran si de asta iti zice too many patterns attempts. bafta

| diannna38 a răspuns:

Sa incercat multe parole pe el si de acea s-a blocat parola

| s7ryke explică:

Multumesc frumos am incercat si ce a zis r3daot si ce a zic bursuc001 dar metoda lui bursuc a functionat.