| paulmicutz a întrebat:

Mi-am cumparat un Samsung galaxy s2 si cand introduc cablul de date in pc (calculator ), cand intru in my computer (computerul meu ) nu imi apare unitatea accea unde dau si intru in telefon. Ce pot face sa imi apara.

Răspuns Câştigător
| Meheツ a răspuns:

Noo, nu reinstala windowsul big grin e o prostie!

cel mai bine ia-ti programul Kies de pe situl oficial al Samsung : org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=APPS_ROU&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=APPS_UPDATE&idyn=N&VPath=SW/201209/20120903175026135/Kies_2.3.3.12085_7_5.exe

il instalezi, il deschizi. acolo ai si optiune de transfer de date dintre calculator si telefon sau invers. Isi va instala el driverele necesare pentru ca sa iti recunoasca telefonul.
e foarte simplu! si mai rapid decat fara program big grin

Bafta si nu ii face reisntalare de windows, toti saracii vorbesc cand nu stiu!

4 răspunsuri:
| DrTerrible a răspuns:

Daca esti 100% ca cablul de date este bun. Reinstaleaza.ti windowsul si te asigur ca v.a merge dupa! Bafta

| iamSeBy a răspuns:

Pai nu o sa iti apara asa pentru ca windowsul nu il recunoaste din prima. Iti trebuie Samsung Kies descarcat in calculator, sau in momentul in care conectezi telefonul la calculator, tragi bara de notificari la telefon si dai acolo la USB - Stocare in masa. Funda?big grin

| CostyBoss123 a răspuns:

Dai la setari tell conexiuni pc stocare in masa Funda?

| addiy a răspuns:

Ca sa iti mearga fara kies cauta pe google un driver cablu de date Samsung galaxy s2 si o sa.ti mearga perfect