| ANONIMVGB a întrebat:

Mi-am făcut abonament la telekom si mi-am luat telefon, menționez ca l-am făcut doar cu buletinul, in contract spune ca am avut si actul de pe casă si ca sunt muncitor, eu sunt de la sat si mi-au scris ca locuiesc la oraș, stiu ca suna absurd dar pot sa îmi facă ceva daca nu il mai plătesc?
Dau funda! Cat mai multe răspunsuri vreau!

Răspuns Câştigător
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Da, au adresa ta (de pe buletin) si iti pot trimite recuperatorii la poarta. In cel mai simplu caz. Dar poti fi dat in judecata si sa platesti pagube uriase, cit nu face telefonul. Nu merita!

| ANONIMVGB explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Mai am doi prieteni care nu au plătit deloc au trecut 2 ani si au primit doar scrisori acasă sa plătească, la ei de ce nu se întâmpla nimic?

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru ANONIMVGB):

Asa au procedat firmele. Prima data avertizare si apoi...