| anonim_4396 a întrebat:

Draga TPU. Am o problema destul de mare si ni stiu cum sa o rezolv... Acum o luna si ceva un nesimtit mincinos ma tinea sub constrangere morala... Am scapat de el sau cel putin asa am crezut atunci... O sa trec direct la subiect ca sa ma intelegeti. La un moment dat el si-a luat un telefon cu abonament de la telekom cu buletinul meu... Eu eram f speriat de acest diavol ca nu stiu cum sa ii zic si ma mintise ca nu se leaga aia de mine daca el are contractul... Din pacate, am avut gura aurita si se leaga pe baza buletinului de la contract... Eu nu stiu ce sa fac deoarece sunt nevinovat si nu doresc sa ajung la puscarie din cauza unui nebun... sad ce imi recomanda-ti ca sunt f stresst...m? crying Practic vb ma fortat sa il semneZ din moment ce nu mi-a spus cu adevarat in ce consta asa ceva. Mentionez ca nu aveam nici o treaba cu telekom si ca el detinea telefonul... Nu eu. sad

5 răspunsuri:
| TnyBZ a răspuns:

Daca intr-adevar ai fost obligat/a sa semnezi contractul, si nu aveai putere de decizie pentru ca iti putea face ceva, mergi la politie, depune plangere, iar de acolo se merge mai departe, pana scapi de contract happy Succes, si ai grija!

| Shuko93 a răspuns (pentru TnyBZ):

Ce nu intelegi din nu vreau la inchisoare, judecata sau politie... Ca daca mergi la ei acolo se ajunge ca nu o sa ma creada... sad

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Shuko93):

De ce nu vrei sa faci reclamatie?
Poate adevarul este altul? Te pot crede. Cea mai simpla verificare e sa-l sune cand tu esti la ei si apoi sa-i faca o "invitatie".
Intre timp, daca abonamentul e pe numele tau, mergi la Telecom, declara telefonul furat si cere blocarea cartelei. Si totusi, mergi la Politie. Altfel, fii atent! tu platesti abonamentul, nu el.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Totusi, am o curiozitate: cati ani ai, de te-a putut pacali in halul asta?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Shuko93):

Vaselina rezolva multe. laughing laughing laughing