| iflroin1999 a întrebat:

Nu ma pot conecta la wirlessu personal de pe niciun telefon. Am incercat si de pe tableta si tot nu merge. Va rog ajutati-ma! Cum pot sa rezolv problema?

8 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Cu laptop ai incercat?

| iflroin1999 explică (pentru LTAA):

Nu am laptop

| LTAA a răspuns (pentru iflroin1999):

Stiu ca mi se mai intampla si mie, trebuie oprit circa 15 sec, apoi pornit din nou. Adica scos cablul de alimentare din el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasi problema o am si eu.

| Atotstiutorul a răspuns:

Ti cu steaua de aia nu merge! schimba echipa si sa vezi ca merge

| linked01 a răspuns:

Vezi cum e configurata negocierea: B/G/N/AC si daca e pe 2, 4 sau 5 GHZ si ce criptare foloseste: wep, wpa, wpa2.
Indicat e sa folosesti N cu wpa2 personal si cu 2, 4 ghz, asa ar trebui sa iti mearga pe majoritatea telefoanelor si tabletelor.

| iflroin1999 explică (pentru linked01):

De ce s-ar fi schimbat configurarea? Aseara mergea fara nicio problema. Iar azi nu mai merge.

| linked01 a răspuns:

Spike-uri de tensiune si firmware facut prost?
ai incercat sa dai forget network si sa te conectezi din nou? da vreun mesaj de eroare? pe router setarile sunt la fel?