| alexrapid1 a întrebat:

Salut am si eu o mare rugaminte de a ma ajuta : un vecin are un router ( tp-link) si te poti conecta gratuit. dintr-o data nu m-ai merge internetul adica : ma conectez, imi arata ca este conectat dar nu merge sa intru pe net dar pe tableta fratelui si teleofnul mamei merge internetul... Nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma va dau vot+ funda celui care ma ajuta sa rezolv problema

3 răspunsuri:
| horansgang a răspuns:

Probabil ca vecinul nu a platit factura la internet laughing)

| Kisses a răspuns:

Reseteaza telefonul

| AdeeAdeline a răspuns:

Am pățit și eu ceva asemănător doar că cu netul de acasă, e posibil să fie o problemă de la telefon în caz în care dacă îi dai o resetare din fabrică, să meargă (la mine a mers). Asta doar dacă ești de acord sa pierzi tot ce ai în telefon, dacă ai card de memorie poți să-l scoți și nu va fi nicio problemă. În caz că ai mesaje importante sau nr de telefon salvate în memoria telefonului nu a cartelei, atunci n-ar fi prea indicat sa faci asta.