| Zuzumilk26 a întrebat:

Salut TPU. Nu știu cum am făcut sa sparg spatele la un S9 Plus. Nu ii chiar asa tare. Oare cât ma costa montatul și spatele la el sa mi le schimbe?
Dau Funda!

12 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

150 de lei minim, doar piesele costă 50.

| siriusblack98 a răspuns:

Între 200 și 250 de lei cu tot cu manoperă. Pentru Scofield, nici la Huawei p10 lite nu te costă doar 80-100 de lei să schimbi spatele și îți zic din experiență.

| Legion7X a răspuns:

Https://m.olx.ro/electronice-si-electrocasnice/q-sticla-spate-s9-plus/

80 lei capac Plus montatul

https://servicetelefon.ro/service/service-telefon-samsung/galaxy-s/s9-plus/

https://remogsm.ro/......5652d.html

Aici cere 50 lei pentru montare. Cred 130 -140 lei capac și montare dar sa nu faci serviceul pe net.

| Zuzumilk26 explică (pentru Legion7X):

Oare pune și adeziv pe capac ca sa fie rezistent la apa în continuare.

| Legion7X a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Asta, nu știu cât de rezistent este lipiciul sau ce pune ăla acolo. însă ca orice telefon trebuie să ai grijă de el.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Nu, nu pune. Il lipeste cu scuipat. Ca o paranteza, nu mai tine telefonul in buzunar la spate sau in cele laterale in zone pe care le flexezi si telefonul e supus la torsiune (buzunarele din fata de la pantaloni, de exemplu, sau buzunarele laterale de jos la unele haine).

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am adormit pe el și poate asa. Altceva nu stiu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Ah, si asta. Nu stai cu telefonul in pat. Never-ever. Pana mea, nu am reusit sa tuflesc nici un telefon in vreo 20 de ani de cand folosesc mobile, cu exceptia unui semi-accident care m-a invatat o lectie. Era unul de-ala de la digi, 3G, gen Nokia 1100, pe care il aveam in buzunar la pantaloni, cu displayul spre exterior, si m-am proptit intr-o bata metalica. A pocnit displayul SUB sticla de protectie, care nu are nimic practic. Lectia e indiferent de buzunarul in care il bagi, nu il tine niciodata cu displayul catre exterior.

| Legion7X a răspuns:

Mai bine te duci frumos la service și te interesezi. S-ar putea ca siriusblack să aibă dreptate.

| NotNamed a răspuns:

80 lei maxim 100 lei sau chiar mai mult in caz va vrei ceva bun.
https://clickgsm.ro/inlocuire-capac-spate/samsung/galaxy-s9+/sm-g965f/

| Zuzumilk26 explică (pentru NotNamed):

Am vorbit cu cineva și o zis ca ii 80 de lei

| NotNamed a răspuns:

@siriusblack98 care m.ai blocat fara sa conversam, eu ma raportez la preturile afisate online pe mai multe site.uri. Am dat si un exemplu. Vad ca mai multi din comentarii spun acelasi pret ca mine. Nu am dat.o din cap.