| Andrei982014 a întrebat:

Recent am cumparat un telefon Huawei de la un necunoscut din cartier și am sesizat ca telefonul e resetat de un cont google, îmi spune că trebuie să introduc contul sincronizat anterior pe dispozitiv, ce pot face?

6 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

N-ai decat sa schimbi placa de baza

| QElenaBoghiu a răspuns:

Am întâlnit și eu problema asta, am cauta videoclip uri pe YouTube însă nu m-a ajutat happy

Singura soluție a fost sa ma duc sa l restez happy am dat 50-60 lei.

Poți schimba softu' telefonului (să îi pui alt sistem de operare) dacă te pricepi.
Sper ca te am ajutat oarecum

| Bogdan70001 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Nu mai merge...bootloader-ul nu mai este deblocabil la Huawei (de curiozitate chiar esti fata?)

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Bogdan70001):

Da sunt fata.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

A,m-a surpins ca ai stiut treaba asta "Poți schimba softu' telefonului (să îi pui alt sistem de operare) dacă te pricepi."

| marinaru777 a răspuns:

Revenire la setarile din fabrica si iti pui contul tau de google, acum a ramas cel vechi, daca nu ai cont google iti faci pentru ca e necesar inclusiv la magazin play