| IOSUAspatiuScafariu a întrebat:

Mi-a dat un văr telefonul lui sa ii rezolv o problema dar nu am reușit să fac ceva, așa că vă cer ajutorul vouă. Uitati care este problema:
Și-a resetat telefonul ( cu opțiune resetare din fabrica), a inceput meniul de inițializare și când a ajuns in punctul de a introduce contul Google, i-a apărut mesajul: "Acest dispozitiv a fost resetat. Pentru a continua, conectati-va la un cont Google care a fost sincronizat anterior pe acest dispozitiv. ". Problema e că, după ce și-a băgat adresa de Gmail nu și-a mai nimerit parola...a încercat de n ori sa o introducă, dar fara rost. Am incercat sa ii introduc contul meu google dar fara rost, spunând că trebuie să pun un contul deținătorului telefonului.
Credeți că există altă soluție...am incercat mai multe resetari din fabrica, si hard reset dar îmi apare la fel.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Muta cartela pe alt telefon si sa-si schimbe parola Google cu ajutorul numarului de telefon.

| Mihaela_Anna_1997 a răspuns:

Buna... am patit aceeasi chiestie acum cateva zile cu o prietena incearca sa intri la setari si sa stergi contul de tot!

| IOSUAspatiuScafariu explică (pentru Mihaela_Anna_1997):

Nu are niciun cont introdus...