| SmartyPants a întrebat:

Recent, mi-am luat un Galaxy Note3, insa am o nelamurire in ceea ce priveste sunetul atunci cand ma suna cineva. De ce suna mai intai incet si apoi la volumul setat? Am incercat sa caut in setari dar n-am reusit sa fac ceva. Asa trebuie sa sune? :3

Răspuns Câştigător
| Robyi a răspuns:

Si eu am Samsung Galaxy S4 si tot asa se aude. In prima secunda se aude mai incet, iar apoi se aude normal. Pe mine nu ma deranjeaza. Nu cred ca exista o posibilitate sa schimbi asta.
Mie imi place.
Bafta.

| SmartyPants explică (pentru Robyi):

Exact asa e si la mine! Pentru mine e ok, mai ales ca-l port in mana si nu am nevoie de un foarte mare sonor. Acum sunt mai linistit ca la fel e si la tine si ca ai tot un Samsung. laughing

| Robyi a răspuns (pentru SmartyPants):

happy

14 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

E o setare pe care ai omis-owinking Trust me!

| SmartyPants explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Ai Note3? Unde mai exact?

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru SmartyPants):

Nu detin Note 3. Dar e o setare la Setting > Device > Sound care tine de intensitatea sunetului (In mod crescator sau normal). Scuza-ma ca nu pot fii mai explicit, dupa cum a zis nu detin Note 3 dar nu vreau sa cred ca un telefon atat de inteligent nu te lasa sa faci asta...

| SmartyPants explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Da da asa e, doar ca am volum, intensitate vibratie, si apoi ton sonerie, vibratii etc.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru SmartyPants):

La ton sonerie nu are si alte setari suplimentare?

| SmartyPants explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Nu sad acolo doar aleg ce ton sa am la apel.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru SmartyPants):

Am ramas perplex! sad

Imi pare rau, mai mult de atat nu te pot ajuta...

Desi ma mir ca un astfel de telefon nu iti permite lucrul acesta.

| SmartyPants explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

La personalizare sunet apel am Adapt Sound, Sunete joase, Stergere sunet, si Oprit, cum de altfel e setat la mine.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru SmartyPants):

Cred ca e Adapt Sound...Incearca!

| SmartyPants explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Salut AlecsR am venit cu vesti noi legate de intrebarea de ieri. Am trimis un mail celor de la Orange spunandu-le treaba cu sunetul si uite raspunsul mult asteptat: "Setarea de urcare treptata a vulumului soneriei este specifica noilor telefoane Samsung si nu poate fi schimbata." laughing

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru SmartyPants):

Baaaaa...Serios?! WTF?! Ce balarie frate, jur!

Merci mult ca m-ai tinut la curent!

| Buzau_Tatuaje_1982 a răspuns:

Telefonul trebuie root-at apoi va suna tare din prima, altfel nu o sa reusesti