| piratuu a întrebat:

Recent mi-am uitat codul PIN de deblocare a tabletei si nu stiu cum sa o deblochez. Mai exista o alta cale in afara sa o aduc la setarile din fabrica? Mentionez ca am o tableta Asus Google Nexus 7 cu Android 4.4.2.

3 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Cel mai bine este sa o resetezi la setarile din fabrica. Cand este stinsa, incearca pasii de mai joc (mai intai pe 1):
1. Volume Up + Power
2. Volume Down + Home + Power
3. Home + Power
Prima oara incearca varianta 1, iar daca merge va trebui sa lucrezi din butoanele de volum. Ai aici tutorial si alte combinatii de butoane: http://www.wikihow.com/Reset-Your-Android-Phone (copiaza linkul si pune-l in browser) Funda?

| piratuu explică:

Rebeca, mie doar la grafica imi aparea, la PIN nu apare nimic. sad

| Rebeccaaaaa a răspuns:

Dacă ai uitat parola de deblocare (parola grafică sau cod PIN), observă că după câteva încercări nereuşite ţi se va cere să introduci datele contului Google. Dacă ai uitat care sunt datele de acces la cont Google, îţi recomandăm să restabileşti contul de la un computer şi apoi să-l accesezi de la telefon. Dacă însă nu ai definit nici un cont Google pe telefon/tableta, atunci unica soluţie este resoftarea telefonului.