| anonim_4396 a întrebat:

Se merita sa imi iau iphone 6s plus la 1299 de lei nou în cutie sigilate? Sau iphone 7 plus la 2000 de lei sigilat? Sau Iphone 8 plus la 2600 de lei sigilat? Sau Iphone X la 3600 de lei sigilate?

Răspuns Câştigător
| elena97890 a răspuns:

Alege.l pe care este in buget, daca iti permiti x ia.l pe asta, daca nu iti permiti ia iphone 6, no hate dar iti recomand Samsung, am avut iphone 6 cand s-a lansat si a fost de toata jena, acum am Samsung s8 si iti pot spune ca e net superior ios ului. Asta e strict parerea mea. Daca vrei neaparat iphone, du.te pe 8, sau 7 daca nu e in buget, nu au diferente mari, decat la design si poate putin la camera dar poti scoate poze bune de pe amandoua, bineinteles daca stii cum. Nu merita sa iti iei x, ce are in plus fata de 8 sunt face id si animoji, care nu prea te ajuta. Si nu iti lua 7 sau 8 plus! Sunt foarte inconfortabile si nu au camera asa de wow, am vazut poze facute cu 7+ si nu erau spectaculoase.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se merită să iei telefoane de la Apple, ia-ți unul cu Android.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu vreau 2. unul Android si unul Apple

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa e. Ia-ti andriod sa ai suport la sistemul de operare vreo doi ani, si aia daca ai telefon varf de gama.

Intre timp, pe iphone 5s, telefon din 2013, inca primesti update la ultimul sistem de operare, iOS 12.

| XYZ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa ai un flagship pentru suport de 2 ani pentru Android, telefoanele cu Android ONE garanteaza 2 ani de update-uri primite direct de la Google
Exemple: Xiaomi A1/A2,Nokia 6.
Si revenind la intrebarea initiala despre iphone-uri, cumpara-ti cat te duce buget-ul adica mi se pare o gluma ca incepi cu un telefon de 1300Ron si il triplezi(aproape) pretul pana la 3600Ron.
Acum personal nu mi-as lua iPhone 6s si as merge mai degraba pe un Xiaomi Redmi Note 5(800-900Ron sau daca vrei Android ONE Xiaomi A2 1100-1400Ron).
Acum e alegerea ta, dar din nou cum naiba ai ajuns de la 1300Ron la 3600Ron?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Corect", dar să nu uităm că la prețul unui telefon Apple echivalent în performanță cumperi 2 telefoane Android, și când primul s-ar uza moral îl cumperi pe al doilea și mai performant. Folosesc condiționalul optativ pentru cazul în care ce spui ar fi fost relevant. Nu are legătură perioada de suport cu performanța, iar versiunile recente de Android sunt aproape bug-free.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

IPhone SE e singurul care merita dacă nu ai ceva împotriva telefoanelor mici.

| Anonima283 a răspuns:

Poți să îți iei 6s. Decât să dai mai mulți bani. Oricum nu prea diferă între ele.