| ubox7007 a întrebat:

am gasit un s5 pe mercador la 2000 lei sigilat, se merita sa-l iau sau probabil ii teapa, am posibilitatea de a merge la vanzator acasa, ce parere aveti in general de telefoanele sigilate sau proaspat desfacut de pe mercador/tocmai?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Treaba e simpla. Daca are vreun act de provenineta pentru el e ok da nu e suspecta treaba

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

La pretul asta trebuie sa verifici provenienta, sa nu scrie undeva-de obicei sub baterie-,, made in china,,.O replica costa mult mai putin pe piata, tot sigilata.

| DiannaaMiha a răspuns:

laughing) de ce-l vinde? Nu te-ai intrebat?

| ubox7007 explică (pentru DiannaaMiha):

Acesta este si motivul pentru care am pus aceasta intrebare, din cate stiu eu, in Germania/Austria, tarile unde oameni isi permit un abonament de 100-150 euro, uni nu toti, au dreptul la un telefon nou din x in x timp, asta cred. Normal ca primul gand este "ala l-a furat" dar niciodata nu am considerat ca e bine sa fiu inchis in niste idei nu foarte bine fondate tongue

| sltlp a răspuns (pentru ubox7007):

Nu inteleg ce suneti asa panicati. Mie mi se pare scump s5 la 2000 lei, avand in vedere ca saptama trecuta a fost 2200 lei nou la eMAG, iar nou pe un magazin gen telefonultau.eu e undeva la 2400 lei. NU e nimic special sau sa te mire la pretul ala. Mergi, il vezi, si gata, problema rezolvata.

| ubox7007 explică (pentru sltlp):

Ba da, pentru mine e ceva "mare chestie" ca nu am bani astia zi de zi si am strans ceva. Un telefon bun il pot folosi, mai mult ca un pc, macar eu. Si in final, am zis sa imi iau un Sony experia z1 happy, pentru ca imi place + ca ii mai ieftin cu 150 lei decat note 3... si face cam tot ce am nevoie si din aia 150 imi iau carcasa.

| sltlp a răspuns (pentru ubox7007):

Cum doresti. Eu sincer am avut Z simplu, si nu mi-a placut deoarece: camera desi era mare, facea poze de slaba calitate. La fel e si la z1. Camera e de 20.7, dar calitatea e mai degraba de 13.
2. Bateria nu e grozava la z sau z1(chit ca la z1 e mai mare, dar tot mica e pentru cat consuma ecranul ala).
3. Dimensiunile, asta am urat la el. Z1 si Z is mare cat note 3 aproape, dar ecranul e mult mai mic. Ai margini inutile, groase nu imi plac, o sa vezi ca e incomod. Uite la LG g2, e mult mai bine "cioplit".