| AdrianP22 a întrebat:

știe cineva daca mufa jack De la telefon (cea unde se baga mufa dea căști sau de la selfie stick), mai poate fi schimbată la telefonul Allview P6 Pro?
Am conectat de câteva ori la el un selfie stick, iar a doua zi am vrut să ascult muzica și nu mi-a detectat mufa de la căști.Tin să precizez că până acum a mers fara probleme jack-ul.

Răspuns Câştigător
| AndreiG007 a răspuns:

Cred ca s-a rupt portul inauntrul telefonului. Du-l la un service specificand ca portul Jack al telenului s-a defectat. N-ai alta solutie. Incearca sa misti mufa un pic la stanga, dreapta in sus si in jos si vezi daca incepe sa se auda ceva cand o tii in pozitia respectiva. Daca se aude inseamna clar ca e rupt sau desprins un fir de acolo. De contact. Funda? big grin

1 răspuns:
| AdrianP22 explică (pentru AndreiG007):

Am băgat o mufa, am mișcat-o de colo colo dar nimic. Soluția rămâne sa merg la service
Dar până acum am mai fost odată, nu la un service din asta mare, la cele de la mall unde se pun huse, folii etc. A zis că nu poate fi schimbat.
O sa mă duc la un service mai mare.