| SmartyPants a întrebat:

Un prieten are un Samsung Galaxy S3 si cand isi deshcide telefonul ii apare "stocare contacte s-a oprit". a cautat pe net dar nu a putut gasi o expicatie. Eu am un Note3, mie nu mi-a aparut niciodata..sa fie ceva cu sistemul de operare? Ce sa faca? :/

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

1. Sterge Cache si Data

- incearca sa stergi spatiul temporar de stocare al datelor de contact: Settings -> Application Manager -> All tab -> Contacts -> Clear Cache
- daca alegi sa stergi Data atunci iti zic ca se vor sterge si anumite modificari care s-au facut unor aplicatii: te duci inapoi in meniu -> Clear Cache and Clear Data

2. Incearca sa schimbi si formatul datei si al ceasului: Settings -> More -> sub Date and Time alege formatul de 24 h

3. Inchide telefonul si deschide-l, dar in SAFE MODE! Verifica daca problema persista. Daca nu, atunci cauza acestei probleme e o aplicatie recent instalata care impiedica buna functionare a telefonului -> cauzeaza un bug.

4. Daca nici asa nu vrea, atunci un Factory Reset ar rezolva problema. Gasesti pe Google tutoriale despre cum sa faci operatia asta pe un SGS3.

1 răspuns: