| AsuRo98 a întrebat:

Salut.
Am un telefon..samsung galaxy s3.
Cand mi-a venit acasa telefonul avea sistemul de operare android 4.3.
Mie imi apare si actualizare software ..am dat acolo si imi zice da dau accept...
Intrebarile mele:
1-Merita sa schimb androidu?
2-A aparut alta versiune pentru Samsung galaxy s3 in afara de 4.3? ( daca da sa fie full version )
Si daca a aparut si o instalez cam cat dureaza pana se instaleaza?

p.s. cum intru in bios la telefon?

Va rog rapsundeti la toate intrebarile..nu la 1 subiect.

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Nu, trebuie sa ai o aplicatie nu mita actualizare software sau ceva de genul si acolo dai cautare si daca gaseste update dai instalare si-l va downloada si instala, dar vezi ca nu orice update inseamna un nou sistem de operare, unele aduc doar bug fixes de la producator sau unele functii noi

4 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

1. Merita
2.A aparut 4.4 sau oricum curand va fi disponibila daca inca nu-i si nu exista versiuni demo sau trial
3. Dureaza cateva minute, proces in care se si restarteaza, uneori de mai multe ori

| AsuRo98 explică (pentru AlexL28):

A aparut 4.4 pentru Samsung galaxy s3?
Da sau nu? vreau raspuns 100% sigur.

| AlexL28 a răspuns (pentru AsuRo98):

Update-ul exista dar momentan nu e disponibil pentru toate device-urile, va veni curand, trebuie doar sa astepti pana ajunge si la telefonul tau, update-urile nu se impart la toate telefoanele de odata, poate maine vecinu il are si tu nu, asta e ideea

| AsuRo98 explică (pentru AlexL28):

Se actulizeaza el singur?