| MihaitAngel a întrebat:

Va rog sa mă ajutați! DAU funda! Am un S3 neo și am avut câteva probleme cu el. 1. S-a spart sticla pe care am schimbat-o și 2. Mi s-a umflat bateria. (Mi se stingea pe la 60% - 40% - 20% - ținea pana la 0%). Când se stingea, se vedeau un fel de dungi pe ecran (ca și Cum as modifica luminozitatea, dar În dungi verticale. Nu erau de culori diferite... se vedea normal, doar ca se "schimba luminozitatea")
După ce am schimbat bateria, am crezut ca am terminat cu problema acesta, dar a revenit... +ca azi Mi-am băgat telefonul la încărcat și după ce L-am scos (100%), la aproximativ 10 minute bateria arata 33%. Când L-am băgat la încărcat, s-a făcut 100% în 2 minute, dar M-am ținut toată ziua bateria. Țin sa precizez ca nu mi se stinge mereu. are momente... Va rog sa mă ajutați! De la ce este? Și cam cât M-am costa sa îl repar?

Răspuns Câştigător
| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Bateria s-a umflat din cauza ca nai ecranu original si daca se incinge bateria si se umfla

5 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Eu sunt de parere sa cumperi altul atata investitie intr un telefon nu merita parerea mea.

| Pietricel a răspuns:

Incarcatorul cel mai probabil e chinezarie. Daca nu un scurt la placa de baza cu bateria.

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Nu este de la placa de baza sau incarcator pentru ca si eu am un alt tel si am stat mult pe el s-a incins si nu avea ecran original si dupa era tot ecranu rosu albastru galben dar l-am inchis repede si na patit nimic

| MihaitAngel explică:

Vreau sa mai țin puțin de el. nu am toți banii pentru un telefon. d'asta am întrebat big grin

| SoxSava a răspuns:

Salut. Daca ai schimbat bateria ea nu poate fii de vina. Vezi la incarcator ala e cel mai probabil de vina daca e chinezarie... In cel mai rau caz are probleme telefonul inauntrul lui vreun scurt ceva de il pacaleste. Daca e asa ar costa in jur de 120-250 lei sa iti schimbe placa.
Sper ca am ajutat.
Funda