| BikerZone a întrebat:

Va rog spuneti-mi si mie cum pot face update la android?
Eu am un Samsung galaxy s advance, are android 2.1 da eu i-am facut un update cu Samsung Kies si acum are 2.3.6,dar pot baga pe el android 4.1 Jelly Bean, dar nu stiu cum, ca am fost la service GSM si mi-a zis ca la iei nu put face update, doar acasa.
Help mee!

2 răspunsuri:
| daniel2forea a răspuns:

Iti recomand sa nu bagi android 4.1 pe galaxy s advance!
Si eu am acelasi telefon.
Dupa ce am facut update eu m-am asteptat sa mearga mai bine, dar nu a fost cazul.Memoria ram era mai mereu plina si cateodata avea lag prin meniu straight face. Youtube-ul se bloca si nu mai aveai ce sa-i faci, decat sa ii scoti bateria, la fel si la videoclipurile din telefon.Cateodata se bloca pana si in player-ul muzical, se auzea muzica cu lag laughing
Mai multi si-au bagat 4.1 pe galaxy s advance dar toti au avut problema asta! Sa speram ca pe viitor o sa apara un update mai bunwinking

| BikerZone explică (pentru daniel2forea):

Aha Mersi daniel2forea,o sa am grija, nas vrea sa mearga prost, ca acum merge ff bine