| eusuntcipi a întrebat:

Vineri fac 18 ani si ma intreb daca mi-as putea face un abonament la Orange tot vineri, in aceeasi zi in care implinesc 18 ani. As dori un telefon cu abonament. Parintii mei nu vor sa faca abonament pe numele lor, iar eu am nevoie de un telefon nou. Stiu ca ma grabesc cu asta, insa chiar as vrea sa imi fac eu propriul cadou. Ma gandesc ca poate nu vor accepta, avand in vedere ca sunt trecute doar cateva ore de cand am implinit varsta de 18 ani. Am o suma de bani pentru avans. Se poate face in aceeasi zi, chiar cand implinesc 18 ani? Am o cartela PrePay de aproape 2 ani si am pe ea si Phone Credit, reducere la un telefon.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te-ai uitat la Cartea de Identitate cand expira? Cu 2 saptamani inainte de a implini 18 ani trebuia sa te duci cu ea la primarie, la SPCEP sa ti-l schimbe.

| Wr3nch a răspuns:

Nu te prosti sa iei telefon cu abonament, ca iti baga si abonament scump si rate marilaughing Plus ca pretul la telefoane umflat din start. Un Samsung A51 care la ei e 1616 si ceva e 1300 pe eMAG.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Si telefoane de rahat blocate in reteaua respectiva, semnal teribil, net cu viteza foarte mica etc.

| Lioana a răspuns:

Se poate dar nu-ti recomand abonament.