| sorinel98 a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr un iphone 7 si am gasit unul cu R-sim (gevey) imi puteti spune ce este, ce diferenta e, daca sunt probleme, eu nu stiu, Multumesc.

4 răspunsuri:
| xSega a răspuns:

Nu poți folosi rețeaua 3g si 4g pe telefoanele cu gevey

| xGamerZ212 a răspuns:

E un fel de decodare temporala.E un chip implantat in slotul sim.Dar repet.Depinde cat l a folosit. Poate tine 2 zile.1 saptamana. 1 luna.nu stiu

| Rpgdei a răspuns:

Cum a spus mai sus, e o metodă de decodare, dar din cate stiu e decodat atat timp cat ai chip ul acolo

| Andronic_Cris_1998 a răspuns:

Am luat și eu un gevey, care nu funcționează, cum s-a mai spus, telefonul merge atâta timp cât ții gevey-ul în el, dacă îl scoți, nu merge cartela. Nu recomand să-l cumperi, dar în caz că ești dispus să plătești în jur de 50-100 euro pe deblocare, sau să ții mereu gevey-ul în telefon, e ok.