| pufoosulLtEu a întrebat:

Vroiam sa intreb daca mi-as putea debloca telofonul am un Sony xperia st23i aveam model in loc de parola iar tatal meu l-a bagat de 20 de ori gresit si acum nu mai stiu intrebarea de siguranta cum l-as putea debloca.

Răspuns Câştigător
| Constantin_Butnaru_1985 a răspuns:

Pai...telefonul trebuie sa fie inchis si apesi simultan pe butoanele volum si inchidere/deschidere si iti apare un meniu unde misti din butoanele de volum si iti apare undeva clean memory(ceva de genu) si dai pe casuta

1 răspuns:
| ioanaaaaaaaaaaaa27000 a răspuns:

Trebuie sa bagi codul puc. Daca nu-l sti suni la cei de la Orange, Vodafone sau Cosmote(depinde ce retea esti). Asta se poate doar daca ai abonament.Eu am avut aceeasi problema dar aveam abonament. Sper ca te-am ajutat! :*