| BatmanBatman a întrebat:

Salut tuturor! Am un telefon Nokia Xpressmusic 5130 care din cate vad are o mica mare problema, nu mai porneste, adica se aprinde si se restarteaza si tot asa pana ii scoti bateria. Cum as putea sa il repar? (in afara de dus la "ei" sa il faca).

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca tu sa il resoftezi, poti cauta pe site-uri de resoftat telefoane. (tutoriale, si iti explica ei cum si ce sa faci)

| Andrei1099 a răspuns:

Fai update cu Nokia pc suite.

| BatmanBatman explică (pentru Andrei1099):

Nu ii pot face nimic deoarece se inchide si se deschide, deci nu pot sa il conectez la pc "conectat-deconectat-conectat-deconectat-...-etc."

| Alexander121 a răspuns:

Poti sa incerci sa il resoftezi dar e ne recomandat, recomandat e sa il duci la gsm sa il sfotezi pentru a iti pune softul original