| skull12 a întrebat:

Salut, urmeaza sa-mi iau un telefon, ce imi recomandati mai mult dintre cele trei telefoane, Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy Note 10 si Samsung Galaxy A71? O sa le folosesc pentru navigare, insta, Facebook, cate o poza si un joculet. Nu este problema pentru pretul lor, dar. care este mai bun. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Fara funda!
A71 si Note 10 lite sunt cam la fel. Poate doar daca te incanta acel stylus de la Note 10/lite cu care poti sa te distrezi.

26 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai bun e ăl mai scump dar nu o să simți diferența față de A71, care face toți banii

| skull12 explică (pentru sierra1):

Mai astept raspunsuri. nu m-am convins tongue

| sierra1 a răspuns (pentru skull12):

Fă cum vrea mușchiul tău!

| skull12 explică (pentru sierra1):

Regina, nu m-ai convins, da-mi niste argumente.

| sierra1 a răspuns (pentru skull12):

Când spun "Fă cum vrea mușchiul tău!" insemnă că te las să faci ce te taie capul adică nu incerc să te conving de ceva. Dacă ințelegi...

| anonimg a răspuns:

Dacă banii nu sunt o problemă, recomand întotdeauna seria Note, pentru că este întotdeauna superioară celorlalte flashgip-uri.
Note 10+ are avantaje mai mari: https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9788&idPhone2=9732
Important este să aibă procesor Snapdragon.

| skull12 explică (pentru anonimg):

Am inteles, dar parca la note, camera lasa de dorit, A71 imi place la nebunie, dar ma "Deranjeaza" ca are plastic pe spate si Gorilla Glass 3, si pe s10, imi place, dar nu stiu daca mai merita in 2020... si are bateria mica

| anonimg a răspuns (pentru skull12):

Bineînțeles că există și dezavantaje chiar și la cel mai bun.
Dar dacă pui în balanță avantajele și dezavantajele, vei vedea că Note 10 este superior celorlalte.
O cameră poate merge mai bine chiar și prin actualizări de software -asta dacă producătorul își va da interesul.
Dar întotdeauna există avantaje și dezavantaje.
Totuși, atunci când cumperi un telefon să te gândești că îl cumperi nu pentru prea multi ani, oricât de mulți bani ai da pe el. De asemenea să te gândești și la costul celei mai bune protecții pentru față, spate și colțuri, deoarece Samsung este sensibil la căzături, chiar dacă are ultimul model de sticlă. Plasticul de la un Xiaomi poate să reziste mai mult la colțuri decât metalul de la un Samsung Note 10. Mai concret spus, îți iei un telefon scump dacă ști că nu ai obiceiul să îți cadă din mână.

| skull12 explică (pentru anonimg):

Uite cat de prost sunt, mai trebuia sa adaug un "lite"... deci note 10 lite... mersi ca ai mi-ai spus atat de multe, ce ai alege dintre s10 si a71, ultima intrebare si dupa aleg cui sa-i dau funda.

| skull12 explică (pentru anonimg):

A, da, si o parere pentru note 10 lite, pana acum cred ca aleg a71, poate imi schimb alegerea tongue

| anonimg a răspuns (pentru skull12):

Fara funda!
A71 si Note 10 lite sunt cam la fel. Poate doar daca te incanta acel stylus de la Note 10/lite cu care poti sa te distrezi.

| anonimg a răspuns:

Multumesc pentru funda!
Asteptam vesti dupa ce achizitie sa ne spui ce ai luat pana la urma.winking
Succes!

| skull12 explică (pentru anonimg):

Marti, o sa fac logica cu portocala, s10 sau a71, mai nou =) nova 5t tongue

| anonimg a răspuns (pentru skull12):

Nu vad prea bun un Huawei din doua motive:
-se misca mai lent
-lipsa magazin play (aplicatiile inlocuitoare nu le vad la fel de bune ca cele originale).
Daca au fost acuzati de spionaj, atunci ma indoiesc ca Huawei nu ar fura datele utilizatorilor acestui brand.
De altfel nova 5T are deja un an vechime pe piata.
Dar pana la urma, nu mai conteaza ce iei; important este sa te bucuri de schimbare, de un telefon nou.

| skull12 explică (pentru anonimg):

Uite... daca 5T are deja un an... dai de inteles ca "este vechi", nu mai merita, de ce ar merita un s10, tot de anul trecut?

| anonimg a răspuns (pentru skull12):

Aici ai dreptate cand este vorba de vechime: amandoua (S10 si 5T) au un an vechime; inclusiv Note 10. Dar daca este sa comparam aceste 3 modele intre ele, automat 5T este cel mai slab dintre ele.

| skull12 explică (pentru anonimg):

Dar la capitolul baterie? am auzit ca nu prea tine bateria la s10, are 3400 mAh si exynos, a71, are snap si 4500, cred ca o sa aleg a71 tongue

| anonimg a răspuns (pentru skull12):

Eu as alege snapdragon si baterie mare.
Iar dintre cele doua as alege dupa capacitatea bateriei.

| skull12 explică (pentru anonimg):

Gata, am terminat, mersi =) :*

| anonimg a răspuns (pentru skull12):

Nu ma supar daca mai eixsta intrebari, nelamuriri.

| RoCkKiD a răspuns:

Eu as zice A71, singurul minus mare pe care il are e ca nu e rezistent la apa.

-S/note sunt facute din alumiiu si sticla car plasticul de pe A71 e super ok si nu o sa simti diferente.

-Pozele pe S/note ies putin mai bine dar daca pui intrebarea asta cel mai probabil nu o sa remarci diferenta

-A71 are ecran mai mare deci e mai ok pentru navigare/yt etc

-A71 are o baterie uriasa care o sa te tina lejer o zi.

-A71 e mult mai ieftin

-A71 e in 2020 deci o sa primesti update de Android pana in 2020 pe cand la S si note nu o sa mai primesti decat anul asta.

Eu zic ca A71 castiga detasat.

| RoCkKiD a răspuns (pentru RoCkKiD):

* o sa primeasca updateuri pana in 2022

| skull12 explică (pentru RoCkKiD):

Sa zicem ca m-ai convins, dar mai merita gorilla glass 3 in 2020?

| RoCkKiD a răspuns (pentru skull12):

In viata reala diferenta intre gorilla glass 3 si 6, sau care e ultimua, e fix nimic, se sparg al fel cand dai cu ele de pamant. diferenta se vede la zgarieturi fine pe care le rezolvi oricum cu o folie care e 10 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I ati s10 plus

| PaulAndrei8 a răspuns:

Note 10 100%

| skull12 explică (pentru PaulAndrei8):

Dar dintre s10 si a71? ce ai alege?