| FlorinCiokan a întrebat:

Salut, Va rog ajutati-ma, am un iphone 4s e adus din SUA si nu are loc de cartele si presupun ca e blocat pe firma Sprint
Se poate decoda? daca da cat ar costa? Multumesc, Funda!

8 răspunsuri:
| BlacK_8915 a răspuns:

Daca nu are loc de cartela(nu are tavita aceea sau nu exista?)

1.Ar putea sa fie ipod
2.Ar putea sa nu fie pe GSM(sa nu mearga in Ro)

Da se poate decoda dar costa intre 400 ron si 500 ron

Multa bafta, PACE!

| FlorinCiokan explică (pentru BlacK_8915):

Nu exista " tavita " in care pui cartela

| BlacK_8915 a răspuns:

Atunci trebuie sa cumperi tavita care costa in jur de 10-20 de lei

| FlorinCiokan explică (pentru BlacK_8915):

Serios? Pai in acel loc unde ar trebui sa fie locul acolo e metal adica e dintr-o bucata acea parte, o sa poate sa bage tavita acolo? thinking

| BlacK_8915 a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Telefoanele care nu au loc de tavita adica nu au un gol pe dreapta este iPhone 4 Verizon(adica fara sim!) este ca si un ipod!

| BlacK_8915 a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Are chestia asta pe el? http://g.iceimg.com/5C5InLPU/untitled.png

| FlorinCiokan explică (pentru BlacK_8915):

Nu are chestia aia, Nu e ca un ipod e iphone 4 s firma sprint, varul meu il putea folosi in america, acolo aproape toate sunt fara loc de cartele doar pe baza unui ip se folosesc, si ma intreb daca se poate folosii si la noi

| BlacK_8915 a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Nu doarece acolo se foloseste pe frecventa WCDMA sorry! in RO il poti folosi ca un ipod