| LoredanaChivu a întrebat:

Salut, va rog ajutati-ma, telefonul meu este mort, nu intra recovery, nu intrain bootloader, nu pot baga rom-ul cu flash rom Coolpad download asistance. nu led, nu incarca
cand il bag in pc cu cablu de date arata doar un driver instalat Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM4) Posted ImagePosted Image
telefonul este Coolpad 3602U (Orange Fova)
ajutati-ma va rog sa dezarhivez fisierul.CPB, adica rom-ul... pe xda am gasit dearhivate doar pentru alte modele...
4.4.310.31.T2.141217.3602U.og_ro.CPB
http://service.yulong.com/......dInfo.html
va rog din sufle ajutati-ma

3 răspunsuri:
| unu23sizero a răspuns:

Trebuie sa lucrezi cu ADB ul ca sa pui fisierul si nu cred ca trebuie dezarhivat

| LoredanaChivu explică:

Cum sa lucrez u adb? Dacă nu recunoaște adb