| Kardolei a întrebat:

Salut.

Voi ce ati alege dintre un Samsung s6 si un Samsung a7 (2017)?

Multumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| ElSueno a răspuns:

Cumpără A7 2017, e mult mai nou și vei avea update-uri înca vreo 2 ani. Galaxy S6 e deja vechi de 2 ani deci Samsung va înceta suportul pentru el cât mai curând.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

A7, il am si sunt multumita de el. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A7 clar.

| iulianolaru99 a răspuns:

Eu clar as alege s6...o fi el mai vechi, dar niciodata nu poti sa compari un telefon de talie medie cu un varf de gama...

| RaulAndrei2002 a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa faci cu el. Camera pe s6 e mult mai buna, dar singura problema ar fi bateria. S6 e in continua dezvoltare pe partea software pentru ca a primit update-ul la Android 7. A7 e ok daca vrei un telefon performant, dar totodata si simplu. S6 e iarasi ok si din cauza procesorui care intra in top 10 procesoare pe locul 6 din cate stiu...mai uita-te acum si tu la specificatii pe GSMArena.