| ace02 a întrebat:

Salut, vreau sa achizitonez un iphone 4 / 5 de pe olx, am observat ca la multe scrie ca sunt blocare in, iclaud cum adica? ce inseamna neverlocked?

2 răspunsuri:
| blitzenn21 a răspuns:

Neverlocked este termenul folosit pentru un iPhone decodat din fabrica, adica nu a fost blocat vreodata pe reteaua vreunui operator de telefonie mobila.

sursa: http://www.idevice.ro/tabel-jailbreak-si-decodare/tutoriale/dictionar/faq/

| AlexandruAR a răspuns:

Daca e blocat in icloud, nu poti sa-l folosesti decat daca stii ID-ul Apple si parola originala pentru a-l debloca. Daca cel care-l vinde nu ti-l deblocheaza inseamna ca e un telefon furat.