| Anonimboy18 a întrebat:

Salut,vreau sa actualizez sistemul la un Orange rono dar imi zice sa copiez pachetele de actualizare pe radacina directorului de pe card-ul de stocare, ce inseamna asta si ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut adyshoor,

In mod normal, o actualizare a sistemului de operare se face prin FOTA (Firmware Over The Air), din Setari - Despre telefon - Actualizare.
In situatia de fata, probabil a aparut o eroare a sistemului de operare, motiv pentru care iti recomandam sa mergi cu telefonul si factura de achizitie sau certificatul de garantie intr-un magazin Orange, pentru a fi trimis in service.

Cu prietenie,
Orange Helper