| Iulian0000 a întrebat:

Care e treaba cu contul de iCloud si cu gevey-ul?
Vreau sa cumpăr un iPhone 4s la mana a2a. Dar am citit ca trebuie sa fii atent când cumperi iPhone la mana a2a...
Am auzit ca daca e deblocat cu gevey nu mai merge sa dai update pentru o alta versiune...
Si mi-a zis un prieten ca trebuie neaparat sa îmi dea proprietarul telefonulu, contul de iCloud...
Vreau niste informații despre iCloud si gevey.
FUNDA!

1 răspuns:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Salut, este foarte important sa te documentezi atunci cand cumperi un iPhone orice model.
Telefonul poate fi furat, codat sau cu contul de icloud activat.
Daca este codat in iCloud nu-l poti folosi deci citeste bine ceea ce scrie in articolul de mai jos:

http://www.service-iphone.info/......-iphone-4/