| Xdeko a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon ce imi recomandati? Aceste 2 modele imi plac, dar nu ma pot decide, nu prea inteleg care e chestia cu bateria "durata in regim de asteptare". http://www.emag.ro/compare/93 aici aveti cele 2 modele.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-o sa-ti raspunda nimeni. Daca te uiti de pe alt cont nu se vede nimic.

| Xdeko explică (pentru Salontanul):

Allview Dual-Sim P5 Quad VS E-Boda Eruption V200 Dual SIM

| Salontanul a răspuns (pentru Xdeko):

Singurul plus la Allviw este bateria mai mare de cat la e-Boda. Dar E-Boda se lauda cu durata mai mare in asteptare. Deasemenea are mai multe plusuri: memoria interna mai mare (4Gb), dual led, camera secundara de 2 Mp.
Eu am Allview V1 Viper si sunt tare multumit. Nu stiu cum e sunetul la E-boda dar la al meu (datorita amplificatorului Yamaha care este vestit) are un sunet extraordinar. Vezi ca la fiecare din ele sunt niste review-uri (comenturi). Citeste si ce scrie acolo poate poti sa-ti faci o impresie.