| kiransherk a întrebat:

Salut.
Vreau sa imi iau un iphone 8 plus la abonament de la Vodafone.
Am fost in magazin si am vazut in raft un iphone si scria ca pretul este 0.00 lei si abonament 25 RED PLUS ( va las o poza cu oferta ca sa înțelegeți mai bine https://m.imgur.com/Hx3uoes )

Deci inseamna ca nu platesc nimic avans? Doar abonament? Si cat este pe luna abonamentul?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In mod norma TVA este inclus. mai cauta pe net. altfel, probabil vei plati cel putin 25 de milioane, la capatul celor 24 de luni de abonament minim.
Sau intra la orice magazin rosu, cu o lista de nelamuriri, si rogi sa ti se explice, si iti si notezi raspunsul - pentru ca, probabil nu vei decide pe loc.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca asa scrie inseamna ca asta e oferta, probabil nu se inghesuie lumea la iphone 8 si au facut promotii. O sa dai 25euro pe luna + tva probabil

| kiransherk explică (pentru suntserios):

Si cu tot cu tva cam cat o sa vina in total?

| PsihoSex a răspuns (pentru kiransherk):

In mod norma TVA este inclus. mai cauta pe net. altfel, probabil vei plati cel putin 25 de milioane, la capatul celor 24 de luni de abonament minim.
Sau intra la orice magazin rosu, cu o lista de nelamuriri, si rogi sa ti se explice, si iti si notezi raspunsul - pentru ca, probabil nu vei decide pe loc.

| Nemessys a răspuns:

Vreau sa adaug un plus, raspunsurilor anterioare. Gandeste-te putin, ce iphone ar fi gratis? Stiu ca este la abonament. Insa gandeste-te mai bine si pune-ti intrebarea, ce firma ar vrea sa iasa pe minus? Iti dai seama ca asta este doar o mica pacaleala si o metoda de vanzare banzadu-se pe creierul omului care atunci cand vede ceva cu pretul de 00, 00 lei, ii sare in ochi. Iar el evident, cand aude de abonament, crede ca iese in plus, cand de fapt nu este asa. happy Eu iti sugerez ca daca tot vrei iphone, sa cauti in alta parte, poate-l iei in rate, sau prinzi o reducere, vezi tu. Incearca pe altex.
Ai grija ca sunt foarte multi manipulatori pe piata happy.

| Crackman a răspuns:

25 de euro inseamna
25 x 4.677

| kiransherk explică (pentru Crackman):

Asta stiu, dar o sa platesc doar suma asta pe fiecare luna fara sa dau avans prima data?

| kiransherk explică:

Inteleg, dar daca acolo scrie 0, 00 inseamna ca nu este cu avans...deci doar abonament?

| sierra1 a răspuns (pentru kiransherk):

- dacă nu ai "istoric" in rețea e posibil să-ți ceară plata pentru abonament in avans pe 1-2 luni
- ăia 25 euro INCLUD și tva-ul