| Rafael_Gaby_1996 a întrebat:

Am fost la Vodafone si am cerut sa fac un abonament pentru iphone 6 https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/iphone-6-16gb-gri , care pe site imi arata 0 euro si ei imi mai cereau 1.000 lei, cum sa platesc si 10 milioane si sa mai platesc si abonamentu care e 69 de euro pe luna. daca intru pe site pot sa achizitionez de acolo sau tot aia este, ca am impresia ca acolo la magazin nu stiu de capu lor, sau daca nu ziceti-mi cum pot sa platesc in alta parte gen la altex pe luna eu vreau sa nu platesc nimic in avans ca nu am bani, numai pe luna as putea plati rata cat ar fi 140lei-190lei Astept repede raspuns. FUnda!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mergi la ALT magazin Vodafone, sau chiar la cel iniţial!
Cei de acolo au înţeles că vrei un abonament "Super RED 49" la care preţul telefonului este de 221, 62 € ( adică 1000 lei )...
Le EXPLICI clar că vrei un abonament Super RED 69!

Toate cele bune!

| Rafael_Gaby_1996 explică (pentru bursuc001):

Pai ia-m zis ca e 0 euro pe site si se uita la mine ca proasta...

| bursuc001 a răspuns (pentru Rafael_Gaby_1996):

Mda, înseamnă că NU "ştia pe ce planetă se află" sad
A chefuit prea mult de Revelion rolling on the floor

Să-i precizezi că vrei un abonament Super RED 69!
Dacă tot nu pricepe, îi spui să CAUTE pe net ( pe site ) şi să-ţi ARATE preţul!

| Rafael_Gaby_1996 explică (pentru bursuc001):

Ma enervat imi venea sa fac scandal acolo, cum dracu frate arata pe net 0 euro zi ca as-i mai da 100-150 de lei dar na-r trebui pentru ca e un abonament foarte mare de 69 de euro la luna. si ia sa-mi zica sa mai dau 10 milioane...