| xSkrillex a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar in urmatoarea perioada un Samsung Galaxy S7 si ma uit de cateva zile pe site-uri.
Dar as vrea sa-l cumpar de la un proprietar ce vinde produsul sigilat/nou.
Intrebarea mea este daca il cumpar sigilat, cu factura tot. ar fi riscul sa fie teapa?
Dar daca iau unul nou dar nu sigilat cum imi pot da seama daca este fals sau nu?

4 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Tu crezi ca Orange(un exemplu) vinde marfa falsa?

| xSega a răspuns:

E posibil, factură poate fi falsificată ușor, eu zic sa cumperi doar de la cineva de încredere

| Florentin_Robert_1997 a răspuns:

Salut, sfatul meu este sa iei din localitatea ta iar cu un băiat de la GSM te poti duce sa l verifice la piese, dar in opinia mea romanii nu au bani să cumpere piese chinezesti, iar pe urmă sa le asambleze

| recoMania a răspuns:

Salut, iti recomandam un produs resigilat decat unul de pe site-urile de anunturi, deoarece ofera garantie si drept de retur.

LINK GALAXY S7 : http://l.profitshare.ro/l/4329812