| Alexandra0490 a întrebat:

As vrea sa va intreb cum imi pot da seama la prima vedere daca un telefon este replica sau nu? De exemplu eu vreau sa imi iau un Samsung Galaxy S3 si maine dimineata ma intalnesc cu vanzatorul, cum as putea sa imi dau seama la prima vedere daca este replica sau original? Tin sa mentionez ca telefonul este in cutie, sigilat, cu garantie si factura. Va doresc o seara placuta si sper sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai.din cutie, nu prea stiu ce sa zic!
Uite-te si tu pe net sa vezi cum arata o cutie originala de S3 si spera ca o sa fie la fel ca cea a vanzatorului tau.
Telefonul in sine - aici este mai usor.
De obicei, ecranul este mai..gri si mai reflexiv - adica nici nu zici ca e ecran. Este o diferenta notabila intre cel fals si cel adevarat. cel adevarat este negru, negru.
Daca este replica, probabil dimensiunile nu sunt aceleasi. Trebuie sa fie mai gros! Daca ai mai pus mana vreodata pe un S3, ar trebui sa vezi diferenta.
Apropo de dimensiuni, teoretic o replica are ecranul mai mic! Trebuie sa vezi o diferenta dintre 4.3" si 4.8"! La 4.3" Poti sa il tii in mana, si daca ai mainile putin mai mari, il poti opera cu o mana. La 4.8", iti trebuie clar 2 maini.
A..si..din nou, daca ai mai tinut un S3 in mana, ar trebui sa vezi alta diferenta. De obicei o replica este mai usoara ca telefonul adevarat, si materialul nu este intotdeauna la fel!
Si normal, trebuie sa vezi sa aiba toate logo-urile cu Samsung care le are si cel original
Daca il vei primi in cutie, nu am alte idei..banuiesc ca nu o sa il deschizi acolo, pe loc, ca sa te asiguri.
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Alexander121 a răspuns:

Greutate,varianta sistemului de operare, camera, conexiune wi-fii, daca scrie made in china by Samsung este replicabig grin succes

| Alexandra0490 explică:

Gataaa am rezolvat! va multumesc pentru raspunsuri happy