| AndreiMarin499 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi iau un telefon, un Samsung galaxy S8 si vreau sa-l iau in rate de la altex. Vreau sa stiu cum sa plateste, țin sa menționez ca lucrez. Astept un raspuns, dau funda.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu altex da in rate si o banca =brd, poti beneficia de 12 rate fara dobanda
https://altex.ro/rate-fara-dobanda
pur simplu platesti o suma fixa lunar, daca s8 costa 3000 de ron imparti la 12 luni si afli cat dai pe luna 250

| Nilsson a răspuns:

Poti sa iti faci un card de cumparaturi la bancile mari si il cumperi in rate fara dobanda, dar eu nu as recomanda sa dai atatia bani pe un flag-ship, de regula acestea au un adaos comercial mai mare, datorita popularitatii lor.

Telefoanele din gama mid-range si low ( A sau J ) au un raport calitate-pret mult mai bun, si in timp, cand se lanseaza modele noi aceste apreiau din caracteristicile varfurilor de gama.

Dar daca tii mortis sa iti ieu un S8, te-as sfatui sa mia ai putina rabdare pana de Black Friday, se practica reduceri la toate gamele de telefoane, si cu siguranta va fi si la S8, mai ales ca s-a u lansat Iphone 8 si Note 8 si vor dori sa scape de stocurile vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decat sa iei telefon in rate mai bine iti iei telefonul de la Orange cu abonament si in loc sa platesti ratele, platesti lunar 1 an sau doi, abonamentul scump care iti reduce substantial pretul la telefon. Dupa ce trece perioada contractuala renunti la abonament sau faci altul mai ieftin.

| AndreiMarin499 explică (pentru anonim_4396):

Din ce am vazut nu merita platesc telefonul, de doua orii daca îl i-au cu abonament plus, ca avansurile sunt enorm de marii la cel mai scump abonament la Orange mai trebuie sa dau 300 de euro nu merita.

| Sarcopt a răspuns:

Salut! Dacă ai salaru pe card, poți să-ți faci un card avantaj şi cauți unde acceptă să ai şi 0% dobăndă. Baftă!

| BogdanBz a răspuns:

Sincer nu vad motivul pentru care sa iti iei un telefon in rate. telefoanele se demodeaza foarte repede, aproape anual apare un alt model. Samsung are mari problem la baterie, bateria se duce foarte usor dupa un timp relative scurt de folosire al telefonului.

| Matt20028 a răspuns:

Salut,Andrei! Ratele in sine nu sunt oferite de catre Altex, sunt oferite de catre CREDEX.Ratele se vor plati lunar prin metode bancare(Card credit/debit, wester union...etc)si nu poti plati in magazin ratele.Ai nevoie de acordul ANAF si de buletin iar daca esti angajat ai nevoie de contractul de munca. Sper ca te-am ajutat!