| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

Salut, vreau sa va intreb, am un Samsung galaxi s6 si nu stiu de ce se descarca bateria destul de repede, o fi din cauza ca nu il incarc cu incarcatorul lui original?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca incarci cu incarcatorul original si daca schimbi bateria tot la fel se descarca vorbesc din experienta avuta. ia ti s7 e mult mai bun

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu s6 si la fiecare minut scadea cate un procent. pune-l la vanzare

| MagicOneT a răspuns:

Telefonul face 5 ani de cand a fost lansat, fiabilitatea bateriei in timp este principalul dezavantaj al telefoanelor. Daca il ai de cand a fost lansat si l-ai utilizat decent, cu atentie, bateria ar trebui sa mai aibe 70 - 80% "health". Daca ti se pare ca inca mai isi face treaba, poti incerca sa-i inlocuiesti bateria, preturile sunt mici, in jur de 20 de lei, poate si mai putin, dar ai grija sa vina sigilata si sa fie originala.

Incarcarea cu alt incarcator decat cel original poate afecta durata de viata a bateriei doar daca incarcatorul folosit are alti parametri fata de cel original (amperaj, tensiune).